meest gevolgde stottertherapien voor methode hausdorfer

Voorgeschiedenis

Dit overzicht geeft aan welke therapieën de cursisten van het Hausdörfer-instituut hebben gevolgd voordat zij begonnen aan de Hausdörfer-therapie. De meting is telkens aan het einde van het genoemde jaar verricht over alle cursisten die de jaren voor het genoemde jaartal de Hausdörfer-therapie hebben gevolgd. De uitkomsten zijn aangegeven in procenten.

Therapie0001020304050607080910
Logopedie50795710081547568666456
Stottertherapie31710719312026161922
Doetinchemse Methode253161519181491189
Del Ferro2234143323222816292922
Academische Ziekenhuizen33045300002
BOMA (Instituut de Pauw)03542122320
Geen therapie61024261212151424

 

Komt stotteren in de familie voor?2000200120022003200420052006200720082009
Niemand in de familie stottert37,536,936,637,135,736,736,83737,238
Stotteren komt voor bij directe familieleden40,541,141,44142,341,741,740,540,940,7
Stotteren komt voor bij indirecte familieleden22222221,922,722,422,725,626,826,7
Vrouw-Man – verhouding1:3,21:3,31:3,31:3,21:3,11:2,91:31:31:3,21:3,2

LAASTE BERICHTEN OP ONS BLOG

Hausdörfer en de wetenschap

Hausdörfer en de wetenschap

Één van de beperkingen van reguliere en niet-reguliere therapie is het ontbreken van een alomvattende wetenschappelijke onderbouwing van de gebruikte methoden en technieken. De Hausdörfer-therapie vormt hierop echter een unieke uitzondering. Oscar Hausdörfer bracht in...

Lees meer
Wie is de echte stotteraar?

Wie is de echte stotteraar?

Wie is de echte stotteraar? Barack Obama of de voormalige vice-president van de VS, Joe Biden? Wie niet uit eigen ervaring weet wat stotteren is, zal deze vraag waarschijnlijk niet kunnen beantwoorden. Maak je eigen analyse voordat je verder leest: Meteen in het begin...

Lees meer
Share This